Primăria municipiului Soroca a desfășurat consultări publice cu cetățenii, privitor la proiectele de decizie care prezintă interes public și vor fi examinate la ședințele comisiilor de specialitate și la ședința Consiliului municipal Soroca.
Printre subiectele discutate, s-a numărat și cel cu privire la transmiterea terenurilor pentru construcția noului sediu al Judecătoriei Soroca. Aici au fost prezenți reprezentanți de la Ministerul de Justiție al Republicii Moldova, dar și Președintele interimar al Judecătoriei Soroca, Olga Jamba, care au prezentat schița proiectului.