Официальный сайт примарии Сорока

MESAJ DE FELICITARE CU PRILEJUL ZILEI LUCRĂTORULUI MEDICAL ȘI A FARMACISTULUI

19 Jun 2026
Stimați lucrători medicali și farmaciști din mun. Soroca! Tradițional în fiecare an celebrăm în luna iunie, Ziua Profesională a Lucrătorului Medical și a Farmacistului. Acest eveniment ne oferă prilejul de a veni cu plecăciuni și cuvinte de gratitudine în fața Dumneavoastră, onorați medici, asistente medicale, farmaciști și lucrători încadrați în sistemul sănătății, ce asigurați buna funcționare a instituțiilor medicale din municipiul nostru.
Primăria Municipiului Soroca, își exprimă profund gratitudinea pentru ceea ce sunteți, pentru responsabilitatea și profesionalismul de care dați dovadă în asigurarea unei societăți sănătoase, pentru dedicație și munca asiduă, zâmbetele și încurajările dăruite oamenilor. Să aveți parte de multă sănătate, satisfacții profesionale și personale.
Cu respect, Lilia Pilipețchi, primara mun. Soroca